Posta Hizmetleri Kanunu

posta

Değerli Müşterimiz, Türkiye’ de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan, yenilikleriyle çağ açan MNG Kargo, dünya standartlarındaki hizmet anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırarak, %100 müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla teknolojik yatırım ve donanım, yüksek deneyim, sürat, kaliteli insan kaynağı ve güven ortamını ileri düzeyde oluşturarak Türkiye’ye hak ettiği standartlarda kargo hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Mayıs 2013’te yürürlüğe giren 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ve Haziran 2014’te yayınlanan yönetmeliklerle, kargo ve uluslararası hızlı hava taşımacılığı şirketleri, ilgili mevzuatlar kapsamında Posta Hizmeti Sağlayıcıları olarak tanımlanmaktadır. Bu çerçevede, Posta Hizmeti Sağlayıcıları, söz konusu hizmetler nedeniyle oluşacak net satışlarının %2’sini Evrensel Hizmet Fonu’na %0,35’ini de idari hizmetleri karşılığında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na ödemek zorundadırlar.

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş., Kasım 2014 itibariyle kanunen zorunlu tutulan Posta Hizmeti Sağlayıcısı Lisansı’ nı almış olup, yukarıda belirtilen oranlardaki tutarları resmi kurumlara ödemekle yükümlü hale gelmiştir. Bu nedenle, 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ve ilgili yönetmeliklerle belirlenen toplamda %2,35 oranındaki tutar, 16 Şubat 2015 tarihinden itibaren yapılacak gönderilerinizin taşımacılık bedellerine yansıtılacaktır.

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. olarak size özel ve üstün kalitedeki hizmetlerimizle yurtiçi ve yurtdışı taşımacılığı ihtiyaçlarınız için iş ortağınız olmaktan mutluluk duymaktayız.

Yurtiçi ve yurtdışı gönderilerinizde MNG Kargo’yu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

6475 Sayılı Posta Hizmetleri Kanunu için Tıklayıp 6475 Posta Hizmetleri Kanunu’nu seçiniz