Eğitim ve Kariyer

egitim_ve_kariyer

Eğitim Faaliyetlerimiz

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. , sektöründe dünya lideri olma yolundaki hedeflerini, eğitime verdiği önemle öne çıkarmaktadır. Birimlerinde aynı kalitede hizmetin sunulması, standart hale getirilmesi ve hedeflerinin gerçekleşmesi için, hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim faaliyetlerine yer vermektedir.
MNG Kargo’da eğitim faaliyetleri, stratejik bir öneme sahiptir. Şirketimiz, sürdürülebilir kaliteli hizmet anlayışının gelişme ve öğrenme ile mümkün olduğunun bilincindedir. Yaşam boyu öğrenme ilkesinden yola çıkarak oluşturduğu eğitim programıyla çalışanlarının, mesleki ve kişisel gelişimini desteklemeyi, motivasyonunu yükseltmeyi ve iş tatmini sağlayarak verimliliğini artırmayı hedeflemektedir.

Teknolojik gelişmeleri takip eden, yenilikleri sektörüne uyarlayarak çalışma hayatına dahil eden MNG Kargo, kalifiye işgücünün verimine inanmakta ve insana saygı ilkesiyle nitelikli işgücü yetiştirmek için eğitim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Alanlarında uzman eğitim kadrosuyla eğitim faaliyetlerini gerçekleştiren ve iş hayatındaki geçmiş deneyimlerini paylaşan profesyonel eğitmenler, kargoculuk dinamikleri ile uyumlu eğitim çözümleri oluşturulmasına önemli katkı sağlamaktadır.
Şirketin gelişim programlarında standardı oluşturmak, eğitim faaliyetlerini ölçümlemek, çalışanlarımızdaki bilgi eksikliği ve iyileşmeleri kontrol ederek gerekli önlemleri almak, ölçülebilirliliği sağlamak amacıyla tüm eğitim faaliyetleri, MNG Kargo Akademi üzerinden yürütülmektedir. MNG Kargo Akademi ‘de yer alan çağdaş, öğrenilmesi kolay ve akılda kalıcı eğitim içerikleriyle, çalışanlarımıza hizmet üretimi süresinde ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşma olanağı sunulmaktadır.

İşe alımı gerçekleşen ekip arkadaşlarımız, eğitim şubelerinde, görev tanımlarının gerektirdiği teorik ve pratik bilgileri öğrenmek için hizmet öncesi programına dahil edilmektedir. Hizmet öncesi eğitimini tamamlayan personel; mesleki bilgi ve yetkinliğe sahip, şirket kültürünü, hizmetlerini tanıyarak ve beklentiler hakkında bilgi sahibi olarak görevini başarıyla yerine getirmektedir.

Düzenlenen hizmet içi eğitimlerle çalışanlarımız; mesleki bilgilerini arttırmakta, iş ve özel yaşamlarında başarılı olmanın yöntemleri ile ilgili deneyimler edinmektedir.

Kariyer

Hızla gelişen lojistik ve kargo taşımacılığı sektöründe bir yıldız gibi parlayan MNG Kargo, sürekli yenileştirerek geliştirmekte olduğu kariyer projeleriyle yönetici ihtiyacını bünyesinde yürüttüğü eğitim ve kariyer planlaması çalışmalarıyla çalışanlarına öncelik verip , fırsat tanıyarak sağlamaktadır.
Böylece kendisini sürekli geliştiren, iş hedeflerine odaklanmış, başarıyı getiren tüm planlamalar içerisinde yer alan, sorumluluk bilinci ve aidiyet duygusu ile hareket eden tüm çalışanlarımızın yönetici olmak ve kariyerinin zirvesine tırmanmak için şansı bulunmaktadır.
MNG Kargo’da saha operasyon elemanı / müşteri hizmetleri sorumlusu pozisyonundan itibaren, kariyer projemiz kapsamında belirlenen eğitim ve hedeflerle (operasyon, kurum temsili, iletişim, satış ve pazarlama ..) operasyonel anlamda yetkinleşen çalışanlarımız, kurumsal yapımızın kariyer kriterlerine uygun olarak kendilerini sürekli geliştirme imkanına sahip olmaktadırlar.
Bünyemizde, çalışma hayatlarına saha operasyon elemanı olarak başladıktan sonra, önce şube operasyonunda yöneticilik ve ardından halen bölge müdürlüklerimizde idari görevlerle kariyer yolculuklarına devam eden üniversite mezunu arkadaşlarımızla gurur duymaktayız.
MNG Kargo’da kariyeriniz sizin elinizdedir.